select
select
21.04.2018 21 kwietnia 2018, Sobota, EXPO Kraków (sala WIEDEŃ)
9:30
Rejestracja uczestników
10:00
Otwarcie Europejskiego Kongresu Spa
ARKADIUSZ DAWIDOWSKI

Prezes Europejskiej Fundacji Spa. Międzynarodowy konsultant rynku spa & wellness, twórca koncepcji obiektów spa, m.in. Głęboczek Vine Resort & Spa, Villa Park Med& Spa, Czarny Potok Luxury Collection, Kormoran Wellness Medical Spa, Narvil Conference & Spa, Studio Sante. Dyrektor ForSpa Group. Reprezentuje Polskę na Światowym Szczycie Spa & Wellness. Ambasador Global Wellness Day. Wykładowca z zakresu zarządzania obiektami wellness & spa w Wyżej Szkole Turystyki i Ekologii.

ARKADIUSZ DAWIDOWSKI
AGNIESZKA WRÓBLEWSKA
Zastępca redaktor naczelnej LNE, absolwentka magisterskich studiów kosmetologicznych na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, studiów podyplomowych z zakresu dziennikarstwa na Uniwersytecie Śląskim oraz podyplomowych studiów zarządzania marką na SGH w Warszawie.
AGNIESZKA WRÓBLEWSKA
10:15
Czy naprawdę znasz swoich klientów? Kluczowe motywacje gości oraz obszary popytu i wzrostu usług na rynku wellness & spa w 2018.
DR LÁSZLÓ PUCZKÓ (WĘGRY)
Światowej sławy ekspert w dziedzinie zdrowia, wellness oraz turystyki medycznej. Jako ekonomista specjalizujący się w turystyce prowadził takie badania porównawcze jak „Turystyka medyczna i turystyka uzdrowiskowa: gdzie pasują spa” dla Global Spa oraz „Badanie turystyki zdrowotnej” dla Światowej Organizacji Turystyki i Europejskiej Komisji ds. Turystyki. W ciągu ostatnich 20 lat Laszlo doskonalił swoją wiedzę w zakresie opracowywania produktów, mapowania i projektowania doświadczeń, oceny wpływu i marketingu. Był managerem w KPMG i w globalnej firmie doradczej Travel, Leisure and Tourism Group (na Europę i Bliski Wschód), konsultant przy wielu projektach, w tym przy rozbudowie historycznej łaźni Rudas w Budapeszcie i Source of Silence Holistic Retreat na Węgrzech. Wykładowca, autor książek i artykułów branżowych.
DR LÁSZLÓ PUCZKÓ (WĘGRY)
10:45
Zarządzanie przychodami spa, czyli prawie wszystko, co manager oraz inwestor powinni wiedzieć na temat mierzenia sukcesu w hotelowym oraz dziennym spa.
MIKE WALLACE (WIELKA BRYTANIA)
Ekspert medical spa & wellness z 20-letnim doświadczeniem w pracy w branży zdrowotnej, wellness i turystyki medycznej. Brand manager i Group Spa Director największej w Europie sieci uzdrowiskowej „Danubius Health Spa Resorts”. Wykłada na konferencjach i uniwersytetach związanych z tematyką zarządzania spa i turystyką medyczną na całym świecie, pisze artykuły dla magazynów z branży spa i zdrowotnej. Współautor książki na temat zdrowia i wellness, sekretarz generalny International Medical Wellness Association i członek Global Thermal Think Tank.
MIKE WALLACE (WIELKA BRYTANIA)
BECKY WOODHOUSE (WIELKA BRYTANIA)
Dyrektor generalna PURE Spa & Beauty, jednego z najszybciej rozwijających się biznesów w branży beauty & wellness w Wielkiej Brytanii. PURE Spa & Beauty to 8 day spa, w których zatrudnionych jest
ponad 120 osób. Becky jest certyfi kowaną księgową, ale jej pasja związana jest z branżą beauty. Założyła PURE w 2002 roku po tym, jak odkryła rynkową niszę w sektorze dostępnych usług beauty & spa z wyróżniającą się obsługą klienta. PURE zdobyło wiele branżowych nagród w Wielkiej Brytanii, m.in. aż trzy razy tytuł „Day Spa Roku” oraz „Pracodawca Roku”. Becky regularnie działa na rzecz rozwoju globalnej branży spa & wellness, jest wykładowcą na konferencjach biznesowych i pisze dla największych magazynów branżowych na świecie.
BECKY WOODHOUSE (WIELKA BRYTANIA)
11:45
Czas na pytania i dyskusję
12:00 - 12:30
Przerwa kawowa i networking
12:30
Nie bądź kierownikiem, bądź partnerem inspirującym współpracowników do działania – turkusowy styl zarządzania nie tylko w spa.
ŻANETA POIRIEUX
Organizatorka I Międzynarodowej Konferencji „Firma z duszą” (www.firmazdusza.pl) promującej ideę turkusowych organizacji, świadomego stylu życia osobistego i zawodowego. Wierzy w potencjał twórczy ludzi, inspirując ich do stawania się większymi i lepszymi. Mentor Business Career, Life&Business Executive Coach, Leadership & Talent Management Developer, autorka i trenerka warsztatów rozwojowych dla Top Managerów międzynarodowych zespołów dyrekcyjnych. Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet.
ŻANETA POIRIEUX
13:15
Dream team. Jak stworzyć i utrzymać zespół, który przetrwa zmiany na rynku pracy?
AGNIESZKA TRAFAS
Właścicielka Hotelu Wellness ProVita w Kołobrzegu. W 2013 r. firma zajęła 4. miejsce w Polsce w rankingu „Najlepsze Miejsca Pracy” w kategorii firm zatrudniających do 500 osób. Hotel realizuje pionierski program wspierania organizacji we wdrażaniu corporate wellness w Polsce. Współpracuje z cenionymi europejskimi specjalistami w tym zakresie, umożliwiając rozwój wiedzy polskich ekspertów i wymianę doświadczeń na polu międzynarodowym. Inicjatorka i współzałożycielka Fundacji Kołobrzeg SPA oraz Lokalnej Organizacji Turystycznej w Kołobrzegu. Członkini Konsorcjum Zdrowie i Uroda przy Polskiej Organizacji Turystycznej.
AGNIESZKA TRAFAS
PIOTR LEDWORUCH
Dyrektor hotelu Heron Live k. Nowego Sącza. Zawodową praktykę zdobywał w hotelach w Polsce, Belgii, Anglii i w Dubaju, pracując m.in. dla sieci Accor i Starwood. W Polsce zarządzał m.in. hotelami: Best Western Korona SPA & Wellness w Lublinie, Grand w Krakowie, Prezydent w Krynicy-Zdroju, Dosłońce SPA w Dosłońcu, przygotowywał otwarcie hotelu Bristol w Busku-Zdroju, a przez ostatnie trzy lata zarządzał hotelem Arłamów.
PIOTR LEDWORUCH
ALLA SOKOLOVA (ŁOTWA)
Dyrektor zarządzająca Inbalans Group oraz twórczyni pierwszego międzynarodowego ośrodka wellness na Łotwie, który pod jej kierownictwem 3 razy zdobył tytuł „Best Spa Hotel” i dwa razy „Best Spa Cuisine”. Założycielka i dyrektor generalna Inbalans, multidyscyplinarnej firmy konsultingowej i zarządczej oferującej rozwiązania z zakresu tworzenia, rozwijania i zarządzania w branży wellness & hospitality. Ma ponad 10-letnie doświadczenie w branży. Alla pasjonuje się popularyzowaniem kultury wellness i aktywnie angażuje się w badania, rozwój i integrację holistycznych koncepcji stylu życia, które wdraża w biznesie. Przewodnicząca inicjatywy Global Wellness Institute „Od Morza Bałtyckiego do Morza Czarnego”, ambasadorka Global Wellness Day na Łotwie.
ALLA SOKOLOVA (ŁOTWA)
14:00
Czas na pytania i dyskusję
14:15 - 15:15
Przerwa lunchowa
15:15
E-wolucja sprzedaży.
RAHIM BLAK
CEO click community – agencji social media zatrudniającej ponad 80 specjalistów social media oraz CMO i współzałożyciel systemu edrone – pierwszego eCRM dla e-commerce. Koncentruje się na marketingu społecznościowym. Zajmuje się także tworzeniem startupów w modelu SAAS. Prelegent i szkoleniowiec, zajmuje najwyższe pozycje w rankingach konferencji i warsztatów. Uwielbia dzielić się wiedzą, czemu daje wyraz w swoich filmach i wykładach z serii #ZrozumiećBiznes.
RAHIM BLAK
16:00
Sprytny sposób na połączenie usług wellness i medical w warunkach hotelowego spa.
NATASZA SALLMANN
Właścicielka firmy Sallmann Concept. Od 15 lat wiceprezes firmy K&P Consulting, jednej z pierwszych polskich firm doradczych w branży. Krajowy i międzynarodowy ekspert ds. marketingu oraz usług wellness & spa w hotelach, zdrojach oraz wodnych centrach rekreacyjnych. Od lat współpracuje z wiodącymi obiektami hotelowymi w Europie, m.in.: Regena Gesundheits-Resort & Spa (Niemcy), Hotel Paradies (Włochy), A-Rosa Resorts, Yachthafenresidenz (Niemcy), Hotel Schwarz (Austria). Autorka indywidualnych i profi lowanych koncepcji marketingowo-usługowych. Promotor i wyłączny trener innowacyjnej metody Wavebalance™. Autorka programu pierwszych w Polsce studiów podyplomowych Manager Hotelu Wellness & Spa.
NATASZA SALLMANN
WOJCIECH CACKOWSKI
Fizjoterapeuta, certyfikowany terapeuta ATSI (Anatomy Trains Structural Integration) oraz certyfikowany nauczyciel Anatomy Trains. Doświadczenie zdobywał w Irlandii, pracując w spa sieci Mariott. Tworzył od podstaw spa w Hotelu Głęboczek Vine Resort & SPA, w którym pracował, łącząc funkcję terapeuty spa i managera. Obecnie tworzy medyczną część oferty i nadzoruje zespół terapeutów w hotelu Villa Park Med. & SPA w Ciechocinku i Głęboczek Vine Resort & SPA. Juror konkursu dla obiektów spa i producentów branży spa.
WOJCIECH CACKOWSKI
ADAM MAKOWSKI
Fizjoterapeuta i hotelarz. Współtwórca firmy SPA PERFECT oraz Dworku Mechelinki k. Gdyni. Specjalizuje się w odnowie biologicznej, technikach relaksacyjnych w ośrodkach spa, masażu, fizjoterapii ortopedycznej, leczeniu bólów kręgosłupa i specjalistycznej rehabilitacji dzieci i dorosłych. Twórca i współtwórca autorskich projektów zabiegowych i masaży. Autor i współautor prac naukowych z dziedziny fizjoterapii i masażu w ośrodkach spa. Członek Polskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej.
ADAM MAKOWSKI
16:45
Czas na pytania i dyskusję
17:10
Zamknięcie kongresu.

 

SPRAWDŹ KONIECZNIE PROGRAM 37. KONGRESU LNE i zostań w Krakowie o jeden dzień dłużej…

Kupując bilet na Europejski Kongres Spa, otrzymujesz też wstęp na wszystkie wykłady Międzynarodowego Kongresu LNE. Warto skorzystać z tej okazji, bo w niedzielę przygotowaliśmy dla Ciebie kolejną dawkę wiedzy:

 • SESJA GŁÓWNA (sala Bratysława)
  • MEDICAL BEAUTY
  • HEALTHY-AGING
  • TREND REPORTS
 • SESJA MAKE-UP (sala Paryż)
 • SESJA MAKIJAŻ PERMANENTNY (sala Wiedeń)
 • firmowe prezentacje nowych zabiegów „KOSMETOLOGIA W PRAKTYCE” (sale Lwów A i Lwów B) oraz APARATURY HI-TECH (sala Budapeszt)
 • spotkania B2B z wystawcami Targów LNE – ponad 230 wystawców branży kosmetyki profesjonalnej!

 

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie kongresowym.

 

Organizator generalny

 

Organizator merytoryczny

 

Partnerzy