Piątek 20 lutego 2015

WELLNESS W SPA. Nadzieja dla biznesu, czy tylko szum medialny?

Słowo Wellness w ostatnich latach robi furorę. Poszukiwanie harmonii w rozwoju fizycznym, mentalnym i duchowym jest dla wielu osób już sposobem na życie. Na razie jednak tylko nieliczne obiekty spa w naszym kraju oferują spersonalizowane programy wellness. O tym w jaki sposób wpisać je ofertę swojego hotelu będzie mówić na Europejskim Kongresie Spa - Belgin Aksoy, która stworzyła w ciągu 10 lat jeden z najlepszych destination spa w całej Europie. Poznaj jej receptę na sukces!

Belgin Aksoy, należy do jednej z czołowych biznesowych rodzin w Turcji i mogłaby spędzać cały swój wolny czas na zakupach w Nowym Jorku. Zamiast tego, ta piękna brunetka wstaje przed świtem do pracy i nadzoruje rodziny hotel Richmond Nua Wellness-Spa, który jest najlepszym obiektem spa w Turcji i zdobywa międzynarodowe nagrody na całym świecie przyznawane przez TripAdvisor i Spafinder.

Jej nowoczesny sześciopiętrowy kurort leży nad brzegiem spokojnego jeziora Sapanca, zaledwie o 90 minut jazdy samochodem od Stambułu. Od roku zaangażowała się też w stworzenie międzynarodowego ruchu non-profit Global Wellness Day, którego celem jest promowanie pro-aktywnego stylu życia.

"Dla nas, Turków, wakacje kojarzą się z morzem, piaskiem oraz dużą ilością jedzenia i kompletnym brakiem ruchu. ” – mówi Belgin Aksoy i dodaje, że kobiety oczekują w spa natychmiastowych rezultatów. Kiedy patrzą na nią pytają: Czy znasz jakiś magiczny sposób, żeby wyglądać tak jak ty?.

Tymczasem Aksoy stara się tłumaczyć swoim gościom, że korzystanie ze spa, to coś więcej niż tylko relaks i zabiegi odchudzające. Dotarło to do niej 10 lat temu, kiedy sama musiała zmagać się rakiem tarczycy. „Nasze ciało to skarb, który został nam dany i musimy o nie dbać. Po tej chorobie zrozumiałam, że muszę dokonać zmian w sobie. Wciąż tego uczę się tego na co dzień” – mówi twórczyni Światowego Dnia Wellness.

Dziś jej obiekt jest na równi stawiany z takimi topowymi destination spa jak Canyoin Ranch i Miraval (USA), Chiva-Som (Tajlandia), COMO Shambhala Estate (Bali). Jak się jej to udało?

Aksoy bardzo poważnie podchodzi do realizowania całościowej koncepcji wellness w każdej części hotelu, a nie tylko w samym spa. Goście mogą skorzystać m.in. ze specjalnej diety odchudzającej lub zamówić w restauracji potrawy antyoksydacyjne oraz tzw.„beautyfood”.

Mimo to, ze względu na kulturę kraju, Richmond Nua jak wiele obiektów w Europie i Polsce, jest nie tylko przeznaczone dla typowych fanów spa. Wciąż dla wielu klientów jest to dobre miejsce na wypoczynek weekendowy. „Moim marzeniem jest zwiększenie liczby tygodniowych pobytów spa dla gości indywidualnych i ograniczenie spotkań korporacyjnych. Musimy to jednak robić powoli, bo wiele ludzi wciąż traktuje spa jako miejsce relaksu…. Nie wiedzą, co tracą” – mówi Aksoy. (źródło: Insider's Guide to Spas.)

 

Organizatorem kongresu jest Europejska Fundacja Spa.

Bilety na kongres można kupić on-line tutaj
Organizator generalny

 

Organizator merytoryczny

 

Partnerzy