WTOREK, 20 SIERPNIA 2013

Jak możemy zwiększyć zainteresowanie ofertą spa?

Terapie i techniki naturalne to przyjazne, łatwe w zastosowaniu i efektywnie działające metody wspierania kondycji biopsychospołecznej człowieka i ogólnej poprawy jakości oraz komfortu  życia. Doskonale wpasowują się nie tylko w trendy wellness & SPA, ale są także poszukiwane przez klientów, co potwierdzają badania Międzynarodowego Raportu Turystyki Wellness & Spa 2013. Do tej pory jednak w Polsce są niedoceniane. Dlatego Europejski Kongres Spa zamierza przybliżyć sposoby rozszerzenia oferty o naturalne metody terapeutyczne.

SPA to dziś więcej niż sauna, jacuzzi czy kąpiele w basenie. Pod tym szyldem rozwijają się m.in. kosmetyka i estetyka twarzy i ciała, odnowa biologiczna (masaże),aromaterapia, fitness czy joga. Ten wymiar ma wiele wspólnego z wyglądem zewnętrznym i głównie z... dbałością o ciało. Tymczasem jedność z nim stanowią też ... emocje, umysł i dusza. Mają one swoje potrzeby a w szczególnej atmosferze SPA wszystkie te aspekty mogą konstruktywnie „spotkać się”! Tak następuje integracja i spotęgowanie zdrowia, stąd blisko do równowagi wewnętrznej, rozszerzenia perspektywy patrzenia na rzeczywistość, życia w pełni i szeroko pojmowanej ekologii.

Warto postawić na takie terapie / techniki naturalne, które łatwo staną się składową rytuałów na twarz i ciało ale też będą samodzielnymi zabiegami. Atrakcyjne dla klientów są te, które równocześnie działają przeciwstresowo, przeciwstarzeniowo i głęboko relaksują. Kryterium jest też doraźność i cykliczność ich stosowania oraz wspomniana już przyjazność, prostota zastosowania i efektywność zauważalna przez Klienta. Są to metody holistyczne, które działają na osi ciało-emocje-umysł-dusza. Pobudzają własne mechanizmy regeneracji i regulacji organizmu a w efekcie jego samouzdrawianie.

Półki w księgarniach uginają się pod książkami o m.in. równowadze wewnętrznej,witalności i długowieczności, spełnieniu życiowym, byciu sobą, rozwoju duchowym etc.

Czytamy o naturze rzeczy i zjawisk, prawach rządzących wszechświatem, roli pozytywnego myślenia, znaczeniu regularności i konsekwencji  w działaniu ... i to wszystko w kontekście zdrowego i pełnego życia. Literatura podkreśla rolę sprzężenia zwrotnego na linii CEUD – ciało-emocje-umysł-dusza. To komplementarne podejście zapewni połączenie dotychczasowego serwisu SPA z terapiami naturalnymi. Wszystkie usługi w jednym miejscu to sposób na okazanie zaangażowania  Waszego środowiska w promocję zdrowia i na przyciągnięcie nowej grupy Klientów oraz budowę nowej więzi i lojalności.

Osoby regularnie korzystające z usług SPA świadomie dbają o swój wygląd i dobre samopoczucie. Warto włączyć w to pogłębioną dbałość o kondycję i utrzymanie zdrowia. Zaangażowanie  pracowników SPA w działania prozdrowotne świadczą o pełnym zrozumieniu mechanizmów integracji ciała, emocji, umysłu i ducha w dążeniu do holistycznej harmonii. Dlatego teraz w środowisku SPA stawiamy na nową jakość – na umiejętność wspierania zdrowia i kondycji Klientów  za pomocą prostych i skutecznych technik terapeutycznych.

To ambitne podejście wyznacza nowe obowiązki w prowadzeniu SPA, zarówno dla ich właścicieli, specjalistów tam zatrudnionych. I nową perspektywę dla Klientów.O tym jak przygotować się do tych wyzwań opowie na Europejskim Kongresie Spa –Beata Sekuła, couch i trener Międzynarodowego Instytutu Refleksologii Twarzy.

Więcej informacji o naszej prelegentce znajdziesz tutaj.

Organizator generalny

 

Organizator merytoryczny

 

Partnerzy