PIĄTEK, 26 LIPCA 2013

Japońskie spojrzenie na wellness

Na świecie coraz większą popularnością cieszą się obiekty, które proponują swoim klientom specjalne programy longevity - długowieczności.  Przygotowanie oferty pod tym kątem wymaga zrozumienia idei i filozofii tego nurtu wellness.  Na Europejskim Kongresie Spa będzie o tym mówił wybitny ekspert w tej dziedzinie - prof. Hiroaki Tanaka z Japonii. Ten urodzony w 1947r naukowiec do dziś pozostaje w wyśmienitej formie i jest ucieleśnieniem idei longevity.  W wieku 50 lat ukończył maraton ze swoim życiowym rekordem 2 godzin 38 minut i 50 sekund!

Hiroaki Tanaka jest zarówno świetnym naukowcem jak i otwartą na ludzi oraz świat, osobą medialną. Wiele razy gościł w programach telewizyjnych oraz jest autorem licznych książek popularno-naukowych takich tak np.: „Ruch w zapobieganiu powszechnych schorzeń”, „Ruch w terapii chorób serca”. Na płaszczyźnie zawodowej jest Doktorem Nauk Medycznych, a jego specjalizacją jest fizjologia sportu, z naciskiem na leczenie i prewencję chorób cywilizacyjnych m.in.: otyłości i miażdżycy, profilaktykę zdrowotną i poprawę życia dzięki aktywności fizycznej.

Ponadto jest Profesorem na Wydziela Nauk o Sporcie, a także Dyrektorem Zakładu Badań o Zdrowiu i Sporcie oraz Dyrektorem Instytutu Aktywności Fizycznej na Uniwersytecie Furtoka. Prof. Tanaka intensywnie działa na rzecz rozwoju nauki o zdrowiu na świecie o czym świadczy jego przynależność do licznych instytucji m.in.: Naukowego Stowarzyszenia Promocji Zdrowia, Japońskiego Związku Sprawności Fizycznej, Komisji ds. Zalecanej Aktywności Fizycznej przy Ministerstwie Zdrowia, jak również Międzynarodowego Komitetu ds.Otyłości. Realizuje się także w wielu specjalistycznych wydawnictwach, takich jak: International Journal of Sport and Healthy Science oraz International Journal of Physical Activity and Health.

W ostatnich latach koncentruje swoje wysiłki na tworzeniu społeczeństwa, które mimo upływu lat zachowuje pełną sprawność fizyczną oraz psychiczną. Zwieńczeniem takiego zamiaru jest opracowana przez niego metoda treningu o niskiej intensywności ‘Niko Niko’ (z jap: ‘z uśmiechem’), dzięki której on sam w wieku 50 lat ukończył maraton ze swoim życiowym rekordem 2 godzin 38 minut i 50 sekund i jak widać jest na niezwykle równej drodze do długowieczności.

 
Organizator generalny

 

Organizator merytoryczny

 

Partnerzy